Svarbiausi istoriniai faktai apie Glazgą

lėktuvų bilietai į GlazgąGlazgas – tai antras pagal dydį Škotijos miestas, laikomas svarbiu kultūriniu ir ekonominiu krašto tašku. Jis jau buvo Europos kultūros sostine, o jo istorija siekia net VI a.Štai ryškiausi šio miesto istoriniai faktai, kurie pravers jeigu jus domina skrydis į Glazgą ir atostogos šiame puikiame mieste.

Glazgo universitetas buvo įkurtas 1451 metais ir kadangi jis sujungtas su bažnyčia, ne viena paskaita buvo praleista šventose bažnyčios patalpose!

1867 metais pastatytas pagrindinis Glazgo universiteto pastatas yra antras ryškiausias gotikos atgimimo Britanijoje pavyzdys.

Garsus architektas Charles Rennie Mackintosh suplanavo didžiąją dalį šio miesto pastatų.

Glazgo požeminė traukinių stotis dar vadinama Clockwork Orange yra trečia seniausia metro stotis pasaulyje.

1789 metais Glazge buvo suburtas pirmasis policijos padalinys. Glazgas aplenkė Londoną net 40-čia metų!

Pats pirmasis futbolo mačas tarp Anglijos ir Škotijos buvo sužaistas 1872 metais Glazge.

Glazgas atliko neįtikėtinai didelį vaidmenį industrinėje revoliucijoje.Kadangi kraštas buvo turtingas geležies išteklių bei kalkakmenio, o Glazgo uostas buvo itin patogus ir išplėtotas, čia vyravo laivų statyba, plieno bei akmens pramonė.

Glazgas buvo pagrindinis laivų gamintojas ir tiekėjas pirmojo ir antrojo pasaulinių karų metais.

Žodis “Glazgas” iš keltų kalbos išvertus reiškia “miela ir žalia vieta”. Tai tinkantis vardas miestui, kuriame skaičiuojama daugiau nei 90 parkų ir sodų.

Po Londono Glazgas yra didžiausias JK mažmeninės prekybos centras. Čia ne tik galima rasti bet kurio darbužių ar kitų daiktų platintojo produkciją, bet ir mėgautis įvairiais pramogų kompleksais, spa, sporto salėms ir t.t.

Tai tik dalis svarbiausių faktų apie miestą. Šiandien čia atkeliauja tiek jauni, tiek vyresni žmonės, nes veiklų pasirinkimo gausa čia neįtikėtina – pradedant naktiniais klubais, koncertų salėmis, baigiant prabangiais restoranais ir kitomis pramogomis. Ką jau kalbėti jog pigūs bilietai į Glazgą yra išperkami milžinišku greičiu. Juk visi norime pamatyti žavintį ir turintį kuo pasididžiuoti Škotijos miestą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *